Ваш регіон:

Валюта:

  • EUR
  • PLN

Мова:

  • ru

Що таке автомобільні вантажні перевезення: види, особливості, переваги

Поділитися:
DALL·E 2025-01-30 17.52.53 - A realistic wide-angle illustration of a large cargo truck driving on a highway, transporting goods. The truck is a modern semi-trailer with a white c

Останнім часом для транспортування різноманітних вантажів активно використовуються різні види транспортних засобів. Але саме автомобільні вантажні перевезення завжди були в цьому плані першими, найбільш затребуваними та популярними. Це зумовлено тим, що саме автомобільні вантажні перевезення мають велику кількість переваг перед іншими способами транспортування, де застосовуються інші види транспорту.

Головне, чому автомобільні вантажоперевезення зараз на піку популярності, – мобільність. Можна замовляти послуги прямої доставки товарів від дверей до дверей. Така доставка передбачає можливість економії грошей та часу. Не потрібно розвантажувати і завантажувати предмети, що перевозяться, продукти кілька разів, не потрібно змінювати види транспорту, щоб здійснити доставку до місця призначення. Природно, що саме таке вантажоперевезення безпечніше та зручніше. Тому детально розглянемо, що таке вантажні перевезення, які види товарів приймаються для транспортування і що входить у вартість послуг.

Вантажні перевезення: що означають?

Вантажні автомобільні перевезення – це процес транспортування різних товарів та вантажів за допомогою вантажних автомобілів. Дуже складно зараз знайти людину, яка не знала би, що таке вантажні перевезення. Це найбільш поширена послуга, якою користуються практично всі. Комусь потрібно меблі перевезти, хтось чекає на доставку сировини в компанію – і все це вантажоперевезення.

Автомобільні перевезення вантажів становлять понад 80% загального обсягу доставок. Послуга користується популярністю у багатьох сферах, де взагалі перевозяться товари. Класифікація автомобільних перевезень дозволяє вибрати найкращий спосіб доставки для тієї чи іншої продукції, скоротити витрати та мати при цьому максимальний прибуток від бізнесу.

Залежно від потреб клієнтів, компанії, що займаються вантажними перевезеннями, можуть надавати додаткові послуги, такі як пакування та розвантаження вантажів, страхування, тимчасове зберігання на складах тощо.

Які є види вантажних автоперевезень?

Розглядаючи, які існують види вантажних автоперевезень, можна говорити про те, що вони діляться на види за різними ознаками: територіальною, габаритною та ін.

Види перевезень за територіальною ознакою

За цією ознакою існують такі типи доставок:

  1. Міжнародні. У цьому випадку товари поставляють у різні країни. Логісту потрібні професійні знання у цій сфері. Процедура включає збір, затвердження великої кількості документації.
  2. Міжміські та міжрегіональні. Доставка проводиться на відстані від 50 км до різних економічних регіонів, міст.
  3. Приміські. Вантажі транспортуються до 50 км.
  4. Внутрішньорайонні, міжрайонні. Послуги надаються у межах адміністративного центру.
  5. Міські. І тут вантажі поставляються безпосередньо всередині населеного пункту.
  6. Технологічні. Обладнання, товари, предмети іншого характеру перевозяться територією одного підприємства.

Замовляти транспортування необхідно лише з огляду на власні вимоги, бюджет.

Вид перевезень за розміром партії вантажів

Розглядаючи, за якими ознаками класифікуються вантажні перевезення, крім територіальної ознаки, варто виділити ще й розмір партії товарів. Можна виділити такі типи:

  • компактні партії, невеликий тоннаж;
  • масові перевезення великими партіями.

На окрему увагу завжди заслуговують спеціальні поставки, параметри яких виходять за межі розмірів автомобільних поставок. Для таких цілей можуть використовуватись спеціалізовані машини. Часто спеціальні доставки замовляють будівельні компанії. Це відбувається тому, що подібні компанії потребують транспортування вантажів, які не вписуються в стандартні перевезення, наприклад:

  • будівельні конструкції;
  • важка техніка;
  • спеціальне обладнання.

Для транспортування подібних вантажів використовуються спеціальні машини, які відрізняються значними параметрами та вантажопідйомністю.

Які види вантажу приймаються для вантажних перевезень автомобільним транспортом?

Звичайно ж, підприємців, виробників, власників невеликих магазинів, а також приватних осіб часто цікавить питання щодо того, які види вантажу приймаються для вантажних перевезень. Загалом спектр товарів, які можна транспортувати на машинах, досить широкий, але ми розглянемо основні категорії:

  1. Загальні вантажі. До цієї категорії належать товари, які не потребують спеціальних умов перевезення. Наприклад, це може бути одяг, побутова техніка, меблі, будівельні матеріали.
  2. Товари, що швидко псуються. Вони вимагають особливого температурного режиму та швидкості доставки. Сюди можна віднести свіжі та заморожені продукти, медикаменти. Для таких товарів використовують рефрижератори, які здатні підтримувати необхідну температуру.
  3. Небезпечні. До цієї категорії належать речовини та матеріали, що становлять небезпеку для людей та навколишнього середовища. Це можуть бути різні хімікати, вибухові речовини, горючі рідини. Для перевезення таких речовин потрібні спеціальні дозволи та дотримання суворих правил безпеки.
  4. Великогабаритні та великовагові вантажі. Це такі товари, розміри та вага яких перевищують стандартні норми. Сюди можна зарахувати промислове обладнання, будівельну техніку, металоконструкції. Для їх перевезення часто використовуються спеціалізовані автомобілі та трали.
  5. Наливні вантажі. До цієї категорії входять рідини, які перевозяться у спеціальних цистернах. Мається на увазі нафта та нафтопродукти, молоко, вино.
  6. Насипні вантажі. Їх перевозять без упаковки, насипом. Це може бути зерно, вугілля, пісок, щебінь. У таких ситуаціях застосовуються самоскиди та спеціальні контейнери.
  7. Живі вантажі. Це можуть бути тварини, які перевозяться у спеціальних умовах. Для таких перевезень використовуються спеціалізовані автомобілі із системами вентиляції та обігріву.
  8. Цінні товари. Це продукти, товари, які потребують особливої ​​охорони та супроводу. Сюди можна зарахувати ювелірні вироби, антикваріат, готівку. Для таких транспортувань зазвичай організовується додаткова охорона та моніторинг.
  9. Малотоннажні вантажі. Їх можна перевозити невеликими партіями: посилки, дрібні товари. Для цього можуть використовуватися фургони та невеликі вантажівки.

Кожна категорія має свої особливості та вимагає дотримання певних правил та умов, що гарантує безпеку та збереження товару. Тому перш ніж звертатися в логістичну компанію і замовляти послуги доставки, уточніть, який конкретно вантаж необхідно транспортувати, розкажіть про приблизну масу, обсяг та інші характеристики. Від виду вантажу також може залежати вартість доставки.

Чи можна перевозити людей на вантажному авто?

Загалом перевезення людей на вантажному автомобілі суворо регулюється законодавством і, як правило, заборонене, за винятком певних умов та випадків. Тому розглянемо детально, яких вимог необхідно дотримуватися при перевезенні людей на вантажному автомобілі:

  1. Перевезення людей може бути дозволене лише у спеціально обладнаних місцях, призначених для цього. Це можуть бути вантажні автомобілі з обладнаними сидіннями та засобами безпеки (ременями).
  2. У кабіні водія може бути обмежена кількість пасажирів (зазвичай 2-3 особи), якщо це передбачено конструкцією та відповідає правилам безпеки.
  3. У певних випадках, наприклад, при виконанні будівельних, сільськогосподарських чи інших робіт, допускається перевезення людей у ​​кузові вантажного автомобіля, але за суворого дотримання вимог безпеки. Такі перевезення мають бути короткочасними та здійснюватися на невеликі відстані.
  4. Для перевезення людей на вантажному автомобілі можуть знадобитися спеціальні дозволи та відповідні документи, оформлені відповідно до чинних норм та правил.

Категорично заборонено перевозити людей у ​​непризначених для цього кузовах (наприклад, у вантажних відсіках без сидінь та засобів безпеки), а також на відкритих платформах та самоскидах, призначених для перевезення вантажів.

Якщо ж нехтувати правилами і все ж таки возити людей не в призначеному для цього транспорті, є ризики дізнатися, який штраф за перевезення людей у ​​вантажному автомобілі. У деяких ситуаціях перевезення людей на вантажному автомобілі без дотримання перерахованих вище умов і вимог може призвести до кримінальної відповідальності, оскільки це ставить під загрозу життя та здоров'я пасажирів.

Переваги автоперевезень вантажів

Ми вже розібрали, як класифікуються вантажні перевезення, які товари приймаються для доставки на авто, настав час розглянути і всі основні переваги такого транспортування, щоб визначити, чи варто користуватися ним.

Доставки машинами популярні саме за нескінченний список переваг, які вони мають. Це робить такі перевезення особливо затребуваними серед компаній та приватних осіб. До переваг можна віднести:

  1. Оперативність. На відміну від залізничних, повітряних та морських способів транспортування, такі перевезення взагалі не прив'язані до розкладу, чого точно не скажеш про літаки та судна. Перевозячи товари поза розкладом, автомобіль може пересуватися у будь-якому напрямку, незалежно від часу доби. Результат – машина швидко опиняється у кінцевому пункті призначення.
  2. Мобільність. Автомобільні доставки хороші тим, що навантаження товарів проводиться зі складу клієнта та поставляється безпосередньо за вказаною адресою.
  3. Економічність. Враховуючи всі витрати, пов'язані з організацією вантажоперевезення, саме автомобільні доставки відносяться до категорії найвигідніших. Тому якщо ви шукаєте вигідний для себе варіант транспортування у фінансовому плані – вибирайте автомобільні перевезення разом з ByTheWay.
  4. Контроль. Сучасні транспортні засоби оснащуються GPS. Такі технічні установки оперативно визначають місцезнаходження вантажу. Відповідно, клієнт зможе контролювати, де у певний момент знаходиться його товар.

Багатьох хвилює питання, скільки коштують вантажні перевезення, тож слід зазначити, що ціна вигідна всім. Якщо у вас небагато товару, можна скористатися послугою попутних перевезень, збірного вантажу. Завдяки цьому в одній машині буде об'єднано товари відразу кількох відправників. Клієнт зможе заощадити власні гроші.

Замовити автоперевезення вантажів на вигідних умовах завжди можна у компанії ByTheWay. Тут на вас чекають найкращі умови для співпраці та доступні ціни на всі логістичні послуги.

Попередня Наступна

Останні блоги

Показати більше

Я НАДАЮ ЗГОДУ НА ЗБІР ТА ОБРОБКУ МОЇХ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

  1. Натискаючи кнопку «погоджуюсь» та/або проставляючи галочку у відповідному полі цього спливаючого вікна або шляхом реєстрації (створення особистого кабінету) на веб-сайті за адресою: https://bytheway.com.ua/ (далі – «Платформа»), Користувач – суб’єкт персональних даних добровільно, усвідомлено та попередньо ознайомившись із Політикою конфіденційності (Privacy Policy), яка доступна всім за адресою: https://bytheway.com.ua/privacy-policy/ погоджується з умовами цієї Політики та відповідно опрацюванням (обробкою) персональних даних Товариством з обмеженою відповідальністю «БАЙ ДЕ ВЕЙ» (код ЄДРПОУ: 45070277), юридична адреса: 65026, Одеська обл., м. Одеса, Польський узвіз, буд. 11, оф. 16 відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 року № 2297-VI та Загального регламенту про захист даних (ЄС) 2016/679 від 27.04.2016 року (далі – «GDPR»).
  2. Я, надаю згоду на опрацювання своїх персональних даних (збирання, реєстрація, організація, структурування, зберігання, адаптація чи зміна, пошук, ознайомлення, використання, розкриття через передавання, розповсюдження чи надання іншим чином, упорядкування чи комбінування, обмеження, стирання чи знищення) Контролеру в розумінні GDPR в особі Товариства з обмеженою відповідальністю «БАЙ ДЕ ВЕЙ» та уповноважених ним осіб на адміністрування та керування Платформою.
  3. Даною згодою на опрацювання своїх персональних даних я підтверджую, що ознайомлений(а) з Політикою конфіденційності Платформи та додатками до неї та повідомлений(а) та згодний(а) з наступним:
    (1) метою та порядком опрацюванням моїх персональних даних та їх переліком;
    (2) Адміністратор Платформи залишає за собою право визначення переліку обов’язкових персональних даних Користувачів, які він повинен зазначити під час взаємодії з Платформою, для використання всіх доступних функціональних можливостей Платформи;
    (3) терміном опрацювання моїх персональних даних;
    (4) виконуючи вимоги ч. 4 ст. 6 GDPR Адміністратор Платформи може зберігати мої персональні дані у термін, що перевищує той, який вказаний в п.п. 3.3.1. – 3.3.7. та 3.4. Політики конфіденційності Платформи у разі якщо: а) цього вимагає закон; б) якщо такі персональні дані можуть і будуть використанні в судовому розгляді; в) з метою встановлення, реалізації та/або захисту законних прав Адміністратора.
    (5) колом осіб, допущених до опрацювання моїх персональних даних;
    (6) Політикою використання Cookies-файлів: цілями їх використання та переліку, а також способами їх керування;
    (7) порядком реалізації своїх прав, передбачених GDPR з метою їх захисту;
    (8) моя персональна інформація залишається конфіденційною з урахуванням налаштування програмного забезпечення та/або технологій веб-ресурсу, що я використовую, які передбачають відкритий обмін даними з іншими Користувачами веб-ресурсів за допомогою мережі Інтернет.
  4. Надаю згоду на опрацювання своїх персональних даних також гарантую:
    (1) що мені виповнивлось 18 років;
    (2) зберігати свої дані входу (ім’я (логін) та пароль, який Користувач використовує для авторизації у свій особистий кабінет на Платформі) та захищати їх від стороннього доступу неуповноважених третіх осіб; та відповідальністю за їх збереження;
    (3) несу повну відповідальність про надання точної, достовірної та актуальної інформації про себе при створені особистого кабінету на Платформі та гарантую, що маю право використовувати ці дані.
  5. Також підтверджую, що повідомлений про включення інформації про мене до бази персональних даних з вищезазначеною метою, про мої права, визначених Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 року № 2297-VI та Загального регламенту про захист даних (ЄС) 2016/679 від 27.04.2016 року.