Ваш регіон:

Валюта:

  • EUR
  • PLN

Мова:

  • ru

Які складські приміщення бувають?

Поділитися:
DALL·E 2025-02-13 13.38.14 - An informative illustration on 'Types of Warehouse Facilities'. The image showcases different types of warehouses, including distribution centers, col

Склад є значною частиною різних логістичних процесів практично кожного підприємства. Особливо важливою є наявність такого приміщення для товарних компаній, електронної комерції, для яких подібна нерухомість — абсолютна необхідність. Однак, перш ніж здійснювати будівництво, купувати або знімати в оренду склад, потрібно зрозуміти, яких видів бувають такі приміщення, для чого вони призначені і які функції виконують

Тому розглянемо детально, що вважається складським приміщенням, основні вимоги до нерухомості, а також різницю між ними.

Що вважається складським приміщенням?

Загалом склад — це спеціальне приміщення, територія якого або цілий комплекс призначений для зберігання вантажів, різних товарів, а також інших послуг. Така нерухомість необхідна для виробників продукції, рітейлерів, оптовиків, транспортних та логістичних компаній тощо. Головне призначення складу – концентрація товарів, зберігання запасів, забезпечення безперебійного виконання замовлень споживачів.

Навіщо можна використовувати складське приміщення?

До основних функцій такої нерухомості можна віднести:

  • складування та зберігання товарів;
  • перетворення виробничого асортименту на споживчий;
  • перетворення матеріальних потоків;
  • мінімізування витрат на транспортування;
  • надання складських послуг.

Слід зазначити, що використовувати складське приміщення можна не тільки для зберігання вантажів. Якщо розглядати комплекс складських послуг, він включає:

  • прийом товарів, що надходять, оцінку їх якості, підрахунок кількості;
  • розміщення продукції біля складу;
  • розвантаження та навантаження транспорту;
  • переміщення товарів;
  • упаковка, маркування та підготовка товарів до відправки.

Але кожен власник нерухомості має право самостійно визначати спектр послуг, які він готовий надати.

Які складські приміщення бувають?

Існує безліч класифікацій такої нерухомості:

  • за рівнем механізації;
  • за видом товарів, що зберігатимуться;
  • за умовами зберігання, за видами приміщень тощо.

Але найпопулярніша класифікація ґрунтується на технічних характеристиках такої нерухомості, враховується рівень розвиненості інфраструктури та інженерних комунікацій.

Приміщення класу A+

Такі склади – це сучасні модернізовані об'єкти, створені спеціально для потреб складської логістики. Вони були зведені із високоякісних матеріалів за допомогою новітнього обладнання. Крім того, така нерухомість має максимально вигідне розташування та комфортну транспортну розв'язку. Можна сказати, що це своєрідний “люкс” у світі складських приміщень.

Будівлі такого рівня створюються з легких металоконструкцій, але міцних. Можуть використовуватися вогнестійкі сендвіч-панелі. Підлоги таких конструкцій виготовляють з бетону, додатково покривають антипиловим покриттям, завдяки чому гарантований тривалий термін служби та максимальна зносостійкість.

До особливостей таких складських приміщень можна віднести великий проміжок між колонами. Ця особливість відкриває можливість розміщення стелажного обладнання, планування простору так, щоб навантажувачі мали змогу вільно брати товар, розвертатися, не створюючи жодних складнощів у приміщенні, тим більше заторів.

До інших технічних особливостей таких складів можна віднести високі стелі (від 13 метрів). Завдяки цьому можна розміщувати багатоярусне стелажне обладнання. Це комфортно для експлуатації, всередині можна розмістити безліч товарів і навіть грамотно їх розташувати. Компанія зможе значно розширити корисний простір складу, зберігати максимум продукції.

Щоб вивантаження та навантаження товарів на складі було ефективним, приміщення такого класу обладнують автоматичними доковими воротами. Відповідно до класифікації, їх має бути не менше 1 одиниці на кожні 500 квадратних метрів приміщення, краще, якщо їх буде більше.

Може бути встановлено, яка має бути температура в складських приміщеннях, обраний відповідний рівень вологості, системи вентиляції та кондиціонування, гасіння пожежі, відеоспостереження. Склади цього виду обладнуються пожежною, охоронною сигналізацією. Повинні бути всі необхідні комунікації, у тому числі й інтернет, повноцінний зв'язок.

Склади такого класу зазвичай мають чисту територію, що охороняється, повноцінно облагороджену, може бути парковка для співробітників, вантажного транспорту.

Як улаштовані складські приміщення класу А?

Приміщення цього класу збудовані точно відповідно до вимог сучасної логістики. Це профільна нерухомість, яка має необхідні комунікації, обладнання та розміщена біля центральних трас. Характеристики такої нерухомості практично ідентичні із приміщеннями класу А+, який ми розглядали вище.

Але є суттєва відмінність – висота стель. Що стосується нерухомості класу А, стелі нижче — від 10 метрів. Тому якщо потрібне стелажне зберігання, слід підібрати обладнання, яке зможе працювати у таких умовах.

Також нерухомість рівня А має меншу кількість воріт.

Які вимоги до складських приміщень класу В+?

До цієї категорії можна віднести приміщення, які були збудовані або реконструйовані безпосередньо під складські. Вони підходять для зберігання різної продукції, відповідають вимогам логістики. Як і на складах А+ і класу А, в приміщеннях В+ створені всі умови для зберігання товарів, є системи вентилювання, регуляції температури. Але ціна оренди такої нерухомості нижча, оскільки вона має деякі типові характеристики в технічному плані:

  • нижча висота стель;
  • менше воріт докового типу.

У зв'язку з цим потрібно підбирати спеціальні стелажі, які підходитимуть по висоті. А також буде знижено швидкість завантаження/розвантаження товарів у зв'язку з недостатньою кількістю воріт. На об'єктах вищого класу навантаження та розвантаження проходять оперативніше.

Склад класу В: особливості, характеристики

На відміну від приміщень попередніх класів, об'єкти категорії В — старі споруди, які підійдуть для зберігання не всіх видів товарів. Щоб така нерухомість відповідала стандартам логістики, потрібне проведення реконструкції. Склади цього класу часто мають кілька поверхів, що ускладнює процес роботи. Основна вимога до приміщень такого класу – наявність вантажопідйомних ліфтів.

Мінімальна висота стель - 6 метрів, відповідно, велику багатостелажну конструкцію встановити не вдасться. А це означає, що корисний складський простір може використовуватися нерезультативно. До категорії В немає вимог щодо допустимого навантаження на підлогу, відповідно, якщо ви плануєте використовувати важку техніку для переміщення вантажів, враховуйте цей момент.

До переваг такої нерухомості можна віднести:

  • наявність пандуса, рампи для навантаження та розвантаження;
  • наявність центрального опалення чи власної котельні;
  • є пожежна сигналізація.

Об'єкти класу B - це вигідне рішення для тих, хто хоче трохи заощадити на оренді нерухомості і при цьому бути впевненим у надійності зберігання товарів. Але, можливо, орендарю та власнику нерухомості потрібно буде додатково вдосконалити приміщення, наприклад, встановити нову систему безпеки.

Склад категорії С: особливості

Спочатку такі об'єкти були створені під склади. Як правило, це переобладнані ангари, виробничі цехи та інші непрофільні об'єкти. Як правило, об'єкти цієї категорії мають кілька поверхів. Тому в класифікації до основних вимог до складських приміщень категорії С вказується наявність вантажних ліфтів, а також:

  • мінімальна висота стель - 4 метри (у більшості випадків не вдасться використовувати стелажне обладнання);
  • ворота на нульовому рівні (це забезпечує безперешкодне навантаження та розвантаження товарів);
  • наявність системи вентиляції, опалення, завдяки чому здійснюється регулярна підтримка температури, оптимальної вологості;
  • присутність на території об'єкта фізичної охорони;
  • наявність зручних під'їзних шляхів навіть попри віддалення від автомагістралей;
  • наявність майданчика для маневрування, стоянки вантажних автомобілів.

На ринку логістичної нерухомості склади категорії С представлені у великому асортименті. Але якщо ви наважуєтесь на оренду такого об'єкта, врахуйте, що буде потрібна додаткова модернізація будівлі. Звичайно, вартість оренди буде нижчою, але будьте готові до додаткових витрат.

Що за об'єкти належать до складських приміщень класу Д?

До об'єктів цього класу належать непрофільні приміщення, які взагалі не пристосовані до складських вимог. Це можуть бути ангари, підвали та інші приміщення, які раніше експлуатували для виробничих потреб.

На таких об'єктах загалом рідко створюють якісь умови зберігання. Тому температура всередині приміщення залежить від пори року. Нерухомість такого класу підійде тільки для тих вантажів, які не потребують спеціальних умов зберігання.

Інвестувати кошти в модернізацію таких об'єктів недоцільно, оскільки реконструкція обійдеться дорожче, ніж знесення та зведення будівлі з нуля. Єдина перевага таких об'єктів – низька вартість.

Тепер, знаючи, які складські приміщення до якої категорії відносяться, ви зможете більш точно вибрати оптимальний для себе об'єкт.

Що не допускається у складських приміщеннях?

Якщо ви хочете орендувати нерухомість для зберігання вантажів, товарів, розглядайте всі варіанти, що пропонуються на українському ринку. Враховуйте свої вимоги, бажання, фінансові можливості.

Також перед орендою слід ознайомитись із переліком того, що не допускається у складських приміщеннях категорично:

  1. Куріння та використання відкритого вогню. Це значно підвищує ризик пожежі.
  2. Порушення правил зберігання. Неправильне розміщення вантажів може призвести до їхнього пошкодження або обвалення стелажів.
  3. Наявність сторонніх предметів. Зайві предмети, що не належать до складування, можуть створювати перешкоди та збільшувати ризик аварійних ситуацій.
  4. Присутність незареєстрованих чи сторонніх осіб. Це може призвести до втрати матеріальних цінностей чи нещасних випадків.
  5. Порушення норм з охорони праці. Відсутність засобів індивідуального захисту (каски, рукавички, спецодяг) збільшує ризик травматизму.
  6. Складування горючих та легкозаймистих матеріалів без відповідних запобіжних заходів. Це створює високу пожежну небезпеку.
  7. Захаращення проходів та евакуаційних виходів. Це може перешкоджати евакуації людей у ​​разі надзвичайних ситуацій.
  8. Неналежне освітлення та вентиляція. Погане освітлення та вентиляція можуть створити несприятливі умови для роботи працівників.
  9. Використання несправного обладнання. Це може призвести до поломок і травм.
  10. Невідповідність температурного режиму зберігання. Деякі товари потребують певних умов температури та вологості.

Дотримання цих правил сприяє безпеці та ефективній роботі на складі, пам'ятати про них слід завжди.

Де знайти оптимальне приміщення для зберігання товарів, вантажів?

У мережі наявна ​​велика кількість сервісів, які допомагають із підбором нерухомості, але найкраще рішення – ByTheWay. Використовуючи послуги нашої платформи, ви зможете знайти будь-які необхідні об'єкти:

  • стандартні складські приміщення;
  • склади для зберігання зерна;
  • митно-ліцензійні склади;
  • холодильні склади;
  • аптечні склади;
  • морозильні склади.

Також ви завжди можете орендувати відкритий майданчик, якщо це підходить для зберігання вашого вантажу. Підібрати нерухомість у нас просто: вказуйте на сайті країну, область, місто, район та бажану площу приміщення, вартість. Система автоматично підбере для вас найкращі рішення, що відповідають усім вимогам. Вам залишається лише зробити правильний вибір.

З ByTheWay оренда складів - це завжди швидко, недорого, безпечно!

Попередня Наступна

Останні блоги

Показати більше

Я НАДАЮ ЗГОДУ НА ЗБІР ТА ОБРОБКУ МОЇХ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

  1. Натискаючи кнопку «погоджуюсь» та/або проставляючи галочку у відповідному полі цього спливаючого вікна або шляхом реєстрації (створення особистого кабінету) на веб-сайті за адресою: https://bytheway.com.ua/ (далі – «Платформа»), Користувач – суб’єкт персональних даних добровільно, усвідомлено та попередньо ознайомившись із Політикою конфіденційності (Privacy Policy), яка доступна всім за адресою: https://bytheway.com.ua/privacy-policy/ погоджується з умовами цієї Політики та відповідно опрацюванням (обробкою) персональних даних Товариством з обмеженою відповідальністю «БАЙ ДЕ ВЕЙ» (код ЄДРПОУ: 45070277), юридична адреса: 65026, Одеська обл., м. Одеса, Польський узвіз, буд. 11, оф. 16 відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 року № 2297-VI та Загального регламенту про захист даних (ЄС) 2016/679 від 27.04.2016 року (далі – «GDPR»).
  2. Я, надаю згоду на опрацювання своїх персональних даних (збирання, реєстрація, організація, структурування, зберігання, адаптація чи зміна, пошук, ознайомлення, використання, розкриття через передавання, розповсюдження чи надання іншим чином, упорядкування чи комбінування, обмеження, стирання чи знищення) Контролеру в розумінні GDPR в особі Товариства з обмеженою відповідальністю «БАЙ ДЕ ВЕЙ» та уповноважених ним осіб на адміністрування та керування Платформою.
  3. Даною згодою на опрацювання своїх персональних даних я підтверджую, що ознайомлений(а) з Політикою конфіденційності Платформи та додатками до неї та повідомлений(а) та згодний(а) з наступним:
    (1) метою та порядком опрацюванням моїх персональних даних та їх переліком;
    (2) Адміністратор Платформи залишає за собою право визначення переліку обов’язкових персональних даних Користувачів, які він повинен зазначити під час взаємодії з Платформою, для використання всіх доступних функціональних можливостей Платформи;
    (3) терміном опрацювання моїх персональних даних;
    (4) виконуючи вимоги ч. 4 ст. 6 GDPR Адміністратор Платформи може зберігати мої персональні дані у термін, що перевищує той, який вказаний в п.п. 3.3.1. – 3.3.7. та 3.4. Політики конфіденційності Платформи у разі якщо: а) цього вимагає закон; б) якщо такі персональні дані можуть і будуть використанні в судовому розгляді; в) з метою встановлення, реалізації та/або захисту законних прав Адміністратора.
    (5) колом осіб, допущених до опрацювання моїх персональних даних;
    (6) Політикою використання Cookies-файлів: цілями їх використання та переліку, а також способами їх керування;
    (7) порядком реалізації своїх прав, передбачених GDPR з метою їх захисту;
    (8) моя персональна інформація залишається конфіденційною з урахуванням налаштування програмного забезпечення та/або технологій веб-ресурсу, що я використовую, які передбачають відкритий обмін даними з іншими Користувачами веб-ресурсів за допомогою мережі Інтернет.
  4. Надаю згоду на опрацювання своїх персональних даних також гарантую:
    (1) що мені виповнивлось 18 років;
    (2) зберігати свої дані входу (ім’я (логін) та пароль, який Користувач використовує для авторизації у свій особистий кабінет на Платформі) та захищати їх від стороннього доступу неуповноважених третіх осіб; та відповідальністю за їх збереження;
    (3) несу повну відповідальність про надання точної, достовірної та актуальної інформації про себе при створені особистого кабінету на Платформі та гарантую, що маю право використовувати ці дані.
  5. Також підтверджую, що повідомлений про включення інформації про мене до бази персональних даних з вищезазначеною метою, про мої права, визначених Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 року № 2297-VI та Загального регламенту про захист даних (ЄС) 2016/679 від 27.04.2016 року.